20:00
klubu
koncertu
French Jazz Cafe to projekt nawiązujący do muzyki francuskiej z lat 20. i 30. ubiegłego wieku: stylu musette i gipsy jazz. Do powstania tego koncertu doprowadziła współpraca dwóch wybitnych artystów: francuskiego wokalisty Chrisa Schittuli i jednego z najwybitniejszych polskich akordeonistów Wiesława Prządki, który już od ponad 30 lat propaguje styl musette i new musette. Skład zespołu nawiązuje do stylistyki muzyki francuskiej z lat 20., 30., gdzie oprócz akordeonu pojawia się gitara gipsy, kontrabas i perkusja. Starannie dobrany repertuar, aranżacja utworów oraz wysoki poziom artystyczny spełnią wymagania nawet największych melomanów.
Wystąpią:
Chris Schittulli – wokal
Wiesław Prządka – akordeon
Marek Piątek – gitara
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Andrzej Mazurek – perkusja
Chris Schittulli – francuski wokalista, tłumacz, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.
Wiesław Prządka – jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedyny Polak grający na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango. Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny dużych produkcji muzycznych. Artysta, który wprowadził w naszym kraju akordeon jako instrument solowy do sal koncertowych oraz filharmonii. Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki zaowocowały współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej m.in. Richardem Galliano, Gustavo Fontana, Michałem Znanieckim, Krzesimirem Dębskim, Stanisławem Soyką, Hanną Banaszak.
Marek Piątek – gitarzysta urodzony w krakowskiej rodzinie muzyków. Uprawia różne style muzyczne – od klasyki po jazz – grając na kilku odmianach gitary akustycznej oraz na gitarze elektrycznej. Jest laureatem kilku konkursów gitary klasycznej oraz jazzowej. Współpracował z B. Maselim, J. Muniakiem, A. Kawończykiem, G. Turnauem, J. Wójcickim. Jako muzyk sesyjny nagrywał dla takich kompozytorów jak Z. Konieczny, A. Korzeniowski, J.K. Pawluśkiewicz, A.Zarycki czy Jacek Ostaszewski, z którym ostatnio występuje w legendarnej grupie OSJAN. Wykonuje również muzykę teatralną m.in. w Teatrze Słowackiego.
Zbigiew Wrombel – muzyk, instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu profesora Piotra Czerwińskiego. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana oraz wokalistkami i wokalistami: Hanną Banaszak, Haliną Zimmermann, Justyną Szafran i Januszem Szromem.
Andrzej Mazurek – muzyk instrumentalista (perkusja, instrumenty perkusyjne), absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas studiów należał do Poznańskiego Zespołu Perkusyjnego prof. Jerzego Zgodzińskiego, członek Duńskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego. W latach 1987-1989 pracował w Teatrze Muzycznym w charakterze muzyka orkiestrowego, a od 1989 został zatrudniony w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu jako nauczyciel perkusji. Grał z zespołem Super Duo. W roku 1993 rozpoczął współpracę z Orkiestrą Zbigniewa Górnego. Współpracował również z orkiestrami Alex Band oraz Kukla Band, został współzałożycielem zespołu Musette Quartet. Od 1994 roku na stałe współpracuje z Hanną Banaszak, z którą dokonał licznych nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych.
Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.