Powiększ
Kontrast
wróć
  • Blue Summer Jazz Festival
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

11.08.2024 | niedziela

Emmet
Cohen

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
169-199 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Emmet Cohen
Blue
Summer Jazz
Festival
klub Blue Note

Emmet Cohen to wszechstronny amerykański pianista jazzowy i kompozytor, jeden z najistotniejszych reprezentantów świata muzyki swojego pokolenia. Został wybrany trzecim najlepszym żyjącym pianistą jazzowym na świecie w ankiecie czytelników „DownBeat” z grudnia 2022 roku. 

W wieku trzech lat rozpoczął naukę gry na pianinie, by po latach zostać absolwentem renomowanych szkół muzycznych w USA. Jest zwycięzcą American Pianists Awards 2019 oraz Cole Porter Fellow Amerykańskiego Stowarzyszenia Pianistów, a także Artist-in-Residence na Uniwersytecie Indianapolis. Był finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Theloniousa Monka w 2011 roku.  

Cohen wystąpił na najważniejszych międzynarodowych festiwalach jazzowych, ale również w kultowych klubach jazzowych: Village Vanguard, w Rose Hall w Lincoln Center czy w Kennedy Center w Waszyngtonie. Przez wiele lat był organistą-rezydentem w klubie jazzowym SMOKE w Harlemie.  

Podczas kwarantanny stworzył serię „Live From Emmet’s Place”, cotygodniową transmisję na żywo, która uzyskała miliony wyświetleń na całym świecie. Występował, nagrywał lub współpracował z takimi osobistościami, jak Ron Carter, Benny Golson, Jimmy Cobb, George Coleman, Jimmy Heath, Tootie Heath, Houston Person, Christian McBride, Kurt Elling, Billy Hart, Herlin Riley, Lea DeLaria czy Bill T. Jones.  

„DownBeat” chwalił „zwinny dotyk, miarowy krok i ciepłą ekspresję harmoniczną”, których używa do komunikowania się z innymi muzykami i publiczności na, jak mówi Cohen, „najgłębszym poziomie człowieczeństwa i indywidualności”. 

Koncert odbywa się w ramach Blue Summer Jazz Festival, czyli letniego projektu poznańskiego klubu Blue Note. W lipcu, sierpniu, a także we wrześniu na Dziedzińcu Zamkowy CK Zamek oraz w samym klubie odbędą się koncerty jazzowych gwiazd z kraju oraz zagranicy, a także szereg wydarzeń towarzyszących.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!