Powiększ
Kontrast
wróć
  • Blue Summer Jazz Festival
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

17.08.2024 | sobota

Kokoroko

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
149-179 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący
Kategoria

Kokoroko
Blue Summer Jazz
Festival
Dziedziniec Zamkowy CK Zamek
(wejście od al. Niepodległości)

Kokoroko to ośmioosobowa grupa, która wyrosła z młodych londyńskich kręgów muzycznych. Zespół dowodzony przez liderkę Sheilę Maurice-Grey gra jazz podszyty afrobeatem.  

Po sukcesie EP-ki w 2019 roku i długo wyczekiwanym albumie „Could We Be More” Kokoroko są zdeterminowani, by dotrzymać kroku. Płynnie łączą tygiel wpływów i doświadczeń czerpiąc z przeszłości i teraźniejszości. Czy to poprzez marzycielskie dźwięki syntezatorów, zniekształcone solówki gitary elektrycznej czy sekcję dętą tak melodyjną i ekspresyjną, że można zapomnieć o tekstach.  

„Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie brzmiało jak my. Większość z nas pochodzi z Londynu lub okolic i ma korzenie na Karaibach i w Afryce, więc spotkanie się tych kultur było nieuchronne. W Londynie dorasta się wśród wszelkich wpływów świata, więc gdy porzuciliśmy próby bycia zespołem afrykańskim, zespołem jazzowym lub jakimkolwiek innym, to naturalnie otworzyliśmy drzwi całego tego doświadczenia”. 

Skład: 

Sheila Maurice-Grey – trąbka
Anoushka Nanguy – puzon
Onome Edgeworth – perkusja
Tobi Adenaike – gitara
Yohan Kebede – klawisze
Duane Atherley – bass
Ayo Salawu – bębny 

Koncert odbywa się w ramach Blue Summer Jazz Festival, czyli letniego projektu poznańskiego klubu Blue Note. W lipcu, sierpniu, a także we wrześniu na Dziedzińcu Zamkowy CK Zamek oraz w samym klubie odbędą się koncerty jazzowych gwiazd z kraju oraz zagranicy, a także szereg wydarzeń towarzyszących.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Blue Jazz”, dofinansowanego ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!