Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

02.11.2023 | czwartek

Sarah
McKenzie

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
99-179 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Sarah McKenzie to australijska pianistka jazzowa, kompozytorka, wokalistka i liderka zespołu, której swobodny styl, umiejętność pisania piosenek i wyraźne liryczne poczucie swingu przywodzą na myśl porównania do Blossom Dearie i Diany Krall. Jest uznawana za jedno z największych odkryć jazzowych ostatnich kilku lat. 

McKenzie urodziła się w Melbourne w Australii i zaczęła grać na fortepianie w wieku dziewięciu lat. Dyplom licencjacki zdobyła na West Australian Academy Perth of Performing Arts na wydziale jazzu. Przez lata uczyła się u gwiazdy australijskiego jazzu, Jamesa Morrisona, i zdobyła stypendium dzięki udziałowi w jego programie rozwoju „Generations in Jazz”. 

Jej pierwszy album „Don’t Tempt Me” składał się z klasycznych utworów popowych, bluesowych i jazzowych, a także jej własnych kompozycji. Zainteresowanie, jakie wzbudził, zapewniło jej możliwość wzięcia udziału w trasie koncertowej Chrisa Bottiego. Drugi album „Close Your Eyes”, okazał się wielkim sukcesem zdobywając „australijską nagrodę Grammy” jako Najlepszy Album Jazzowy ARIA 2012. 

W roku 2012 uzyskała stypendium do Berklee College of Music w Bostonie (którą ukończyła z wyróżnieniem w 2015 roku). Jej kolejna płyta „We Could Be Lovers” otrzymała nagrodę Bell Award za Najlepszy Album Wokalny Australii. Następny album „We Could Be Lovers” został wydany przez wytwórnię Impulse!, co zapoczątkowało współpracę z tą wytwórnią, gdzie w styczniu 2017 roku ukazał się album „Paris In The Rain”. W 2019 roku wydała płytę „Secrets of My Heart”.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!