Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Sold outSold out
Data

03.02.2024 | sobota

Richard
Bona Asante Trio

Otwarcie
klubu
20:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:45
Cena biletów
179-249 zł
Sold out
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Richard Bona – zdobywca nagrody Grammy, multiinstrumentalista, producent, legenda basu – pojawi się Blue Note Poznań już na początku 2024 roku! 3 lutego zagra w klubie dwa koncerty: o godzinie 18:00 i 20:45.  

To prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów i wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie: człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie, przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, Wynton Marsalis, Joe Zawinul, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej grupie.  

Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów. Dzięki swojemu wyjątkowemu darowi brzmieniowemu i wokalnemu nieustannie reprezentuje swoje afrykańskie pochodzenie, pozostając jednocześnie na bieżąco z nowym brzmieniem muzyki globalnej. Richard Bona wyruszył w muzyczną podróż, łącząc zaraźliwe rytmy afrobeats z melodiami muzyki karaibskiej i latynoskiej. Ta fuzja stworzyła unikalny i porywający dźwięk, który urzeka ludzi na całym świecie. Jego cel i sposób, w jaki łączy się z fanami, uczyniły go kluczową postacią w muzyce światowej, jazzie i afropopie. Eklektyczny styl Bony wymyka się jednoznacznym ocenom krytyków.  

Koncerty Kameruńczyka to nie tylko pokaz muzycznego geniuszu i fascynujące połączenie różnorodnych dźwiękowych inspiracji. Richard Bona słynie również z fenomenalnego poczucia humoru, scenicznej swobody i wspaniałego kontaktu z publicznością. Artysta świetnie odnajduje się na polskich scenach:  

„Każdy język ma swój rytm i brzmienie. Polacy mają piękny język i to słychać w ich muzyce. Przekonałem się o tym współpracując z Anną Marią Jopek. Macie wrażliwą publiczność, która rozpoznaje wszelkie niuanse w muzyce, słucha i docenia różne style. Chociaż nie znacie języka, w jakim śpiewam, stojąc na scenie czuję, że rozumiecie moją opowieść”.

Skład zespołu: 

Richard Bona – bas, wokal
Jesus Pupo – fortepian
Harvel Nakundi – perkusja 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!