Powiększ
Kontrast
wróć
  • Blue Summer Jazz Festival
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

01.09.2024 | niedziela

Poluzjanci

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
149-169 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący
Kategoria

Poluzjanci
Blue Summer Jazz
Festival
Dziedziniec Zamkowy CK Zamek
(wejście od al. Niepodległości)

Poluzjanci to kultowa grupa, przewrotnie nazywana najbardziej znanym nieznanym polskim zespołem, która zainspirowała i wychowała całe pokolenia młodych artystów. Muzycy po sześciu latach przerwy wrócili na scenę podczas Jazz Around Festival 2022 i zahipnotyzowali tłum fanów stęsknionych za niepowtarzalnym muzyczno-wizualnym klimatem tworzonym przez muzyków.  

Styl Poluzjantów to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu łącząca takie gatunki, jak funk, soul i jazz. Zespół zawiesił działalność koncertową w 2016 roku, po nagłej śmierci współzałożyciela grupy, gitarzysty Przemysława Maciołka. Oryginalne brzmienie Poluzjantów to zasługa wybitnych muzyków tworzących formację, a także charakterystycznych kompozycji, pisanych w większości przez frontmana Kubę Badacha do tekstów Janusza Onufrowicza.  

Poluzjanci wystąpią w składzie:  

Kuba Badach – wokal
Marcin Górny – instrumenty klawiszowe
Grzegorz Jabłoński – instrumenty klawiszowe
Robert Luty – perkusja
Piotr Żaczek – gitara basowa
Łukasz Belcyr – gitara elektryczna 

Koncert odbywa się w ramach Blue Summer Jazz Festival, czyli letniego projektu poznańskiego klubu Blue Note. W lipcu, sierpniu, a także we wrześniu na Dziedzińcu Zamkowy CK Zamek oraz w samym klubie odbędą się koncerty jazzowych gwiazd z kraju oraz zagranicy, a także szereg wydarzeń towarzyszących.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!