Powiększ
Kontrast
wróć
  • BlueBeats
  • impreza taneczna
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

24.05.2024 | piątek

London
Elektricity & Dynamite MC

Otwarcie
klubu
21:30
Rozpoczęcie
koncertu
22:00
Cena biletów
69-89 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący
Kategoria

BlueBeats to nowa seria wydarzeń z muzyką elektroniczną. To cykl imprez i koncertów dla miłośników mocnego basu: od drum&bass, jungle przez UK bass music i breakbeat, aż po afrobeat czy jamajskie brzmienia. To także propozycja dla tych, którzy cenią w elektronice nieoczywiste beaty i instrumentalne eksperymenty. 24 maja zagrają gwiazdy brytyjskiej sceny d&b z wytwórni Hospital Records: London Elektricity oraz Dynamite MC z supportem przedstawicieli poznańskiej sceny basowej: o.k (DrumObssesion), Tommy (Breakbeat Propaganda) i Switch (Hcl).

Imprezy pod szyldem BlueBeats będą eksperymentować z tym, co znane, zgłębiać to, co nowe i proponować różne muzyczne doświadczenia. W ramach cyklu usłyszymy przede wszystkim takie gatunki jak szeroko pojęte drum&bass/jungle, UK bass music, breakbeat czy afrobeat. Do Blue Note zapraszani będą także muzycy, którzy tworząc elektronikę łączą ją z instrumentalnym graniem lub inspirują się gatunkami bliskimi DNA klubu – jazzem czy funkiem.  

Nieprzypadkowo gwiazdą pierwszego wydarzenia serii będzie London Elektricity, który nie tylko odegrał kluczową rolę dla rozwoju d&b, jaki znamy dzisiaj, ale stworzył niepowtarzalny styl dodając do klasycznych brzmień drum&bass właśnie funk, deep house czy jazz.  

London Elektricity, czyli Tony Colman, jest współzałożycielem i CEO słynnej wytwórni Hospital Records i siostrzanej wytwórni Med School, twórcą wielokrotnie nagradzanego podcastu „Hospital”, producentem i DJ-em. To twórca jednych z największych hymnów wytwórni („Billion Dollar Gravy”, „Different Drum” czy „Just One Second”) i odkrywca nowych talentów m.in. High Contrast. Z imponującym katalogiem singli, EP-ek, remiksów, 6 albumami studyjnymi i 2 albumami koncertowymi, London Elektricity jest niekwestionowaną legendą na scenie d&b. W 2016 roku stworzył projekt London Elektricity Big Band – przekształcił swój charakterystyczny jazzowy drum&bass w spektakularną orkiestrę. 

Towarzyszyć mu będzie Dynamite MC, czyli Dominic Smith – jeden z najbardziej pożądanych MC na świecie, zdobywca nagrody Drum & Bass Arena 2014 i 2015 dla najlepszego MC. Zyskał sławę jako przedstawiciel jungle i drum&bass, ale wydał także materiały hip-hopowe, breaks, garage czy reggae. Przez lata współpracował z m.in. Roni Size, Reprazent, Krafty Kuts, Chali 2na, The Nextmen, Document One, DJ Skitz, Switch, Elephant Man. Na koncie ma także solowe albumy, a wiele z jego utworów pojawiło się w grach: Madden NFL, Need for Speed, Crackdown 2 i Grand Theft Auto. Nagrany wspólnie z DRS album „Playing in the Dark” (2020) został wydany przez Hospital Records, gdzie współpracował z najlepszymi producentami d&b. Dynamite nieustannie koncertuje u boku śmietanki DJ-ów drum&bass, dubstep i breaks, w tym London Elektricity Big Band, Sigma, Shy FX i Roni Size.  

Rezydent cyklu:
Tommy (Breakbeat Propaganda)
 

Support:
o.k (DrumObsession)
Tommy (Breakbeat Propaganda)
Switch (Hcl) 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!