Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

13.10.2024 | niedziela

Krzysztof
Ścierański Quartet

Otwarcie
klubu
17:00
Rozpoczęcie
koncertu
18:00
Cena biletów
99-129 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Co kojarzy się nam z Krzysztofem Ścierańskim? Nieodłączna broda, szelmowski uśmiech, emanujący z oblicza optymizm, poczucie humoru, ciekawość świata, miłość do sztuki. Oraz last, but zdecydowanie not least, fenomenalne czucie muzyki, talent kompozytorski, fantastyczna gra na gitarze basowej i od pięciu dekad status legendy polskiego jazzu podkreślony ponad 150 płytami, na których słychać jego charakterystyczny bas. 

Ma na swoim koncie współpracę z takimi gigantami jazzu, jak zespół Laboratorium, Wojciech Karolak, Tomasz Stańko, zespół Krzesimira Dębskiego String Connection czy zespół jednego z mistrzów Ścierańskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Air Condition. Do tego – niezliczone koncerty w Polsce i za granicą. Nie powinno się też zapomnieć, że nazwisko Ścierański znajduje się również na płytach wielu artystów mainstreamowych, jak Wilki, Obywatel G.C., Edyta Bartosiewicz, Maryla Rodowicz, John Porter, Marek Grechuta. I tego, że Krzysztof Ścierański jest autorem muzyki do takich evergreenów polskiej piosenki, jak Pomidory” Ewy Bem i Brzydcy” Grażyny Łobaszewskiej.   

Wyliczanka dotycząca piosenek i wielkich artystów, z którymi współpracował Krzysztof Ścierański, zajęłaby jeszcze wiele stron. Zamknijmy ją tym, że artysta miał okazję grać na warsztatach jazzowych w sekcji z Buddym Milesem, perkusistą uwielbianego przez niego Jimiego Hendrixa, Carlem Palmerem z Emerson, Lake And Palmer czy Williamem Calhounem z grupy Living Colour.  Warto wspomnieć, że pierwszy dzień 64. edycji legendarnego jazzowego festiwalu Jazz Jamboree (2022) poświęcony został właśnie twórczości Krzysztofa Ścierańskiego. 

Jazz, Rock i Święty Spokój” to album szczególny, bo kompozycje na niego Ścierański napisał w czasie pandemii, kiedy tak ważne dla artysty bezpośrednie obcowanie z publicznością było niemożliwe. Muzyka Krzysztofa Ścierańskiego to mieszanka kilku barw. Wśród nich jazzu, fusion, wpływów afrykańskich i latynoamerykańskich, plus rocka i bluesa. Jazz, Rock i Święty Spokój” to zarówno doskonale już znane odbiorcom muzyczne DNA artysty, jak i pewna domieszka czegoś zaskakującego.   

Skład zespołu:
Krzysztof Ścierański – gitara basowa, midi bass, gitary
Waldemar Gołębski – EWI
Grzegorz Górkiewicz – instrumenty klawiszowe
Marcin Ścierański – perkusja 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!