Powiększ
Kontrast
wróć
  • jazz top
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

19.10.2024 | sobota

Jerry
Bergonzi Quartet

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
149-199 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Jerry Bergonzi Quartet feat. Marek Konarski 

Jerry Bergonzi to jeden z największych gigantów jazzowego saksofonu, obok Joe Lovano, Branforda Marsalisa i Dave’a Liebmana. W Blue Note zagra ze swoim kwartetem – Carl Winther, Rune Fog-Nielsen, Anders Mogensen – oraz w towarzystwie Marka Konarskiego. 

Jerry Bergonzi swoją karierę rozpoczął w zespole Dave’a Brubecka, z którym stworzył wiele nagradzanych albumów. Jerry Bergonzi nagrywa dla największych jazzowych wytwórni płytowych, takich jak Blue Note, Columbia, Atlantic i wielu innych. Wśród plejady muzyków, z którymi współpracował, oprócz Dave’a Brubecka, są m.in. Mulgrew Miller, Adam Nussbaum, Joey Calderazzo, Billy Hart, Mike Stern, Victor Lewis, Bobby Watson, Lars Danielsson, John Abercrombie i inni. Michael Brecker, zapytany w wywiadzie przez dziennikarza: „Jak to jest być najlepszym saksofonistą na świecie?”, odpowiedział: „Nie wiem, zapytaj Jerry Bergonziego”. 

Marek Konarski to saksofonista, absolwent Danish National Academy of Music w Odense oraz Sibelius Academy w Helsinkach. To muzyk charakteryzujący się ciepłym i głębokim brzmieniem. Jego improwizacje są energiczne i pełne liryzmu, słychać w nich wpływ muzyki skandynawskiej, polskiej muzyki folklorystycznej oraz be-bopu. Aktywnie działa na scenie europejskiej, nagrywając albumy i tworząc projekty z takimi muzykami jak Adam Bałdych, Tim Hagans, Kathrine Windfeld i wieloma innymi. Jest zwycięzcą wielu konkursów w kraju i za granicą, m.in. Helsinki Jazz Comets oraz konkursu na fonograficzny debiut jazzowy organizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Został Muzykiem Roku 2015 na duńskiej wyspie Fyn. Ostatnia płyta artysty, zatytułowana „Konarski & Folks”, została nominowana do nagrody Fryderyk 2022.  

Carl Winther jest obecny na scenie jazzowej od prawie dwóch dekad. Oprócz współpracy z Jerry Bergonzim, koncertował z Davidem Liebmanem, Waltem Weiskopfem, Timem Hagansem i legendarnym perkusistą Jeffem Tain Wattsem. W ostatnim czasie pianista nagrał album z legendą trąbki, Randym Breckerem, z kwartetem z Nowego Jorku.  

Rune Fog-Nielsen to nowy członek zespołu. Mimo swojego młodego wieku zdobył znaczącą renomę na kopenhaskiej scenie jazzowej. Dania ma długą tradycję wybitnych kontrabasistów, a Rune jest godnym kontynuatorem tego dziedzictwa.

Perkusista Anders Mogensen jest znany na europejskiej scenie jazzowej. Koncertuje od początku lat 90. i zdobył nagrody Grammy w Norwegii, Danii i Kanadzie. Magazyn Down Beat określa Andersa jako „jednego z najbardziej wszechstronnych perkusistów na europejskiej scenie jazzowej”.  

Skład:
Jerry Bergonzi (USA) tenor sax
Marek Konarski (PL) tenor sax
Carl Winther (DK) fortepian
Rune Fog-Nielsen (DK) kontrabas
Anders Mogensen (DK) perkusja 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!