Powiększ
Kontrast
wróć
  • jam session
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

06.06.2024 | czwartek

Jam
Session

Otwarcie
klubu
20:00
Rozpoczęcie
koncertu
21:00
Cena biletów
20-40 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie jazzowe jam session w Blue. Tym razem koncert otwierający zagra czwórka dobrze Wam znanych muzyków: Adam Zagórski, Maciej Kądziela, Damian Kostka, Jacek Szwaj. Po koncercie oddajemy Wam scenę!  

Adam Zagórski – wybitny muzyk jazzowy, ceniony za wszechstronność jako perkusista, pianista i kompozytor. Występował z prestiżowymi zespołami takimi jak ZK Collaboration, Jazz Forum Machine i Weezdob Collective. Został uhonorowany wieloma nagrodami m.in. prestiżowym stypendium Młoda Polska przyznanym przez MKiDN w 2018 roku. Jego wkład w polską scenę jazzową jest widoczny w udziale w renomowanej serii „Polish Jazz” oraz współpracy z dużymi wytwórniami płytowymi jak Warner Music i Yamaha Music Europe.  

Maciej Kądziela – najczęściej gra na alcie, ale dużego dźwięku na tym instrumencie może mu pozazdrościć niejeden tenorzysta. Sięga też po sopran i baryton, ale jeszcze ważniejsza od wszechstronności Kądzieli-instrumentalisty jest otwartość Kądzieli-muzyka. Jest saksofonistą jazzowym, co czyni go w mniejszym czy większym stopniu spadkobiercą wielkich amerykańskich mistrzów, to jasne. Ale pochodzi z Opoczna i ludowe tradycje muzyczne rodzinnych stron nie są mu obojętne. Do tego dochodzi europejskie, a zwłaszcza skandynawskie spojrzenie na muzykę improwizowaną i zdecydowanie więcej niż szczypta freejazzowego rozwichrzenia. Co najważniejsze – wszystkie te wpływy potrafi zintegrować i przetworzyć we własną osobowość artystyczną. I to nie tylko improwizatora, ale lidera kolejnych zespołów i ciekawego kompozytora.  

Damian Kostka – kontrabasista i basista, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą. Absolwent Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Poznaniu. Jest laureatem licznych nagród. Współpracował z wieloma artystami m.in. Ben Wendel, Stanley Jordan, Chico Freeman, Randy Brecker, Mike Stern, Vinx De Jon Parrette, Jean Luc Ponty, Sarah McKenzie, Michael Rabinowitz, Leszek Możdżer. Na stałe koncertuje z duetem Skalpel, Włodkiem Pawlikiem, zespołem Weezdob Collective oraz jako lider własnego zespołu, z którym w styczniu 2023 roku wydał swoją debiutancką płytę „Rules for Being Human”.  Jest również wykładowcą kontrabasu i gitary basowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. 

Jacek Szwaj – jeden z najbardziej utalentowanych polskich pianistów i aranżerów jazzowych. Ceniony jako lider wśród jazzmanów, ma na koncie ogrom nagród, koncertów i współpracę z wybitnymi artystami. Studiował fortepian jazzowy na Akademiach Muzycznych w Katowicach i Poznaniu. W tej ostatniej kształcił się też jako dyrygent chórów i zespołów kameralnych. Jako pianista jazzowy brał udział w wielu festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, głównie z projektami Hanna Banaszak, Jacek Szwaj Trio, Uluru czy Flou. Jest również kompozytorem piosenek, muzyki do filmów, dokumentów telewizyjnych i produkcji reklamowych.  

21:00 koncert otwierający jam session
22:30 start jam session (wstęp wolny) 

Cena biletu na koncert otwierający: 40 zł (normalny), 20 zł (dla studentów Akademii Muzycznej i uczniów szkół muzycznych)
Po godzinie 22:30 wstęp darmowy dla wszystkich 

Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Poznania. 
#poznanwspiera 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!