Powiększ
Kontrast
wróć
  • jam session
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

08.02.2024 | czwartek

Jam
Session

Otwarcie
klubu
20:00
Rozpoczęcie
koncertu
21:00
Cena biletów
20-40 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Zapraszamy na pierwsze wspólne jamowanie w nowym roku 🎷 Kolejna edycja jam session w Blue Note rozpocznie się koncertem „JuJu – Tribute to Wayne Shorter” w wykonaniu kwartetu: Dawid Tokłowicz, Patryk Matwiejczuk, Flavio Gullotta, Kuba Lechki. Zapraszamy zarówno muzyków, jak i wszystkich miłośników słuchania muzyki improwizowanej na żywo. 

Po śmierci jednego z pionierów jazzu, Wayne’a Shortera, wielu muzyków sięga po jego repertuar, aby uhonorować jego osobę i niesamowitą twórczość. W tym samym celu, poznański saksofonista Dawid spisał szereg utworów z oryginalnych nagrań Shortera i przygotował muzyczny materiał złożony zarówno z kultowych kompozycji („Yes or No”, „Infant Eyes”, „This is for Albert”), jak i z tych mniej popularnych.  

Twórczość Shortera jest dla Dawida Tokłowicza niezwykle sentymentalna, a płyta „JuJu” (1965, Blue Note Records) jednym z pierwszych albumów muzyki jazzowej, którym się inspirował. Do wspólnego eksplorowania tego materiału zaprosił instrumentalistów związanych z polską sceną muzyki jazzowej tworząc poznańsko-szczecińsko-wrocławsko-sycylijski kwartet. 

Skład:
Dawid Tokłowicz – saksofon
Patryk Matwiejczuk – fortepian
Flavio Gullotta – kontrabas
Kuba Lechki – perkusja 

21:00 koncert otwierający jam session „JuJu – Tribute to Wayne Shorter
22:30 start jam session (wstęp wolny) 

Cena biletu na koncert otwierający: 40 zł (normalny), 20 zł (dla studentów Akademii Muzycznej i uczniów szkół muzycznych)
Po godzinie 22:30 wstęp darmowy dla wszystkich 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!