Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

15.12.2023 | piątek

Immortal
Onion

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
89-109 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący
Kategoria

Immortal Onion & Michał Jan 

Zespół Immortal Onion ugruntował już sobie pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu i konsekwentnie zyskuje to miano również za granicą. Po dwóch świetnie przyjętych albumach (debiutanckim „Ocelot of Salvation” z 2017 i wydanym w U Know Me „XD [Experience Design]” z 2020) prezentują płytę „Screens”, która została nagrana z inicjatywy trójmiejskiego kompozytora i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. 

Skomponowane przez Michała utwory pokazują, że fuzja nowoczesnego jazzu z elektroniką może być wciąż świeża i porywająca. „Screens”, gdzie obok Michała, Tomira, Wojtka i Ziemowita pojawia się wielu instrumentalnych gości, to zdecydowanie mocny krok do przodu w wykonaniu wciąż młodych muzyków z Trójmiasta. 

Warto nadmienić, że w utworze „ZOZI” gościnny udział wzięły, współpracujące z Alfah Femmes, Ralphem Kamińskim czy The Fruitcakes, skrzypaczka Ola Szymańska oraz wiolonczelistka Weronika Kulpa. W tym samym kawałku pojawia się sekcja dęta w postaci trębacza Dawida Lipki, znanego z zespołów Zgniłość czy Bizzarre Penguin oraz puzonisty Pawła Niewiadomskiego z Power of the Horns. Utwór „OK Boomer” swoim charakterystycznym gitarowym soundscapem wzbogacił Marcin Gałązka, wieloletni współpracownik Tymona Tymańskiego. 

O płycie powiedzieli: 

Hania Rani: „Po dwóch, świetnie przyjętych krążkach zespół Immortal Onion nadal zaskakuje. Tym razem nie tylko kompozycjami, ale również aranżacjami, soczystym brzmieniem saksofonu i długością albumu, którego słucha się z tak dużą przyjemnością, że zdecydowanie za szybko się kończy. Najbardziej cieszy jednak wyjście ze znanej już formy i zaproszenie do współpracy świetnie brzmiącego saksofonu (Michał Jan Ciesielski), który idealnie dopełnia się z pomysłami chłopaków. Czekam na ciąg dalszy, a tymczasem bardzo polecam Screens w wykonaniu Immortal Onion & Michała Jana”. 

Tymon Tymański: „Album Screens to efekt współpracy saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego i formacji Immortal Onion. Ciesielskiego, multi-instrumentalistę, kompozytora i producenta, wspiera zwarty kolektyw młodych twórców, wywodzących się z najnowszej generacji trójmiejskiej sceny muzyki improwizowanej. Artystyczna propozycja Ciesielskiego i spółki jawi się wypadkową fascynacji nu-jazzem, post-rockiem i nowoczesną elektroniką, niekiedy zapuszczającą się na terytoria współczesnej minimalistyki, kiedy indziej zaś ocierającą się o przebojowość easy listening. Bezspornym atutem muzyki jest inteligentna, wyważona kompilacja nowoczesnych post jazzowych trendów: proste, acz intrygujące kompozycje, świadoma, niekiedy celowo „lołfajowa” produkcja oraz, last not least, pulsująca energia wykonania, która konsekwentnie rozsadza niepokojące, repetytywne struktury”. 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!