Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

11.04.2024 | czwartek

Arbenz
X Osby / Barradas / Moutin

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
129-149 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Arbenz X Osby / Barradas / Moutin „Conversation”

W ramach nowej, międzykontynentalnej współpracy uznany szwajcarski perkusista Florian Arbenz dołącza do legendy amerykańskiego saksofonu Grega Osby’ego, sensacyjnego portugalskiego czarodzieja akordeonu Joāo Barradasa i francuskiego basisty François Moutina, aby wydać „Conversation”.  

Arbenz po raz pierwszy współpracował z Osbym w 1998 roku i chociaż ich relacja zawodowa trwa ponad 25 lat, jest to ich pierwszy wspólny projekt z akordeonem w składzie! W tym czasie Florian Arbenz wyrobił sobie reputację nie tylko utalentowanego muzyka, ale także kreatywnego współpracownika, co jest w pełni widoczne w tym kwartecie. Koncepcja rytmiczna, harmonijna wizja i otwarta gra zabierają słuchacza w podróż sięgającą od niezapomnianych partii solowch i swobodnych improwizacji, po rozmarzone krajobrazy dźwiękowe.  

Ten nieco nietypowy skład – akordeon, bas, saksofon i perkusja – nadaje tej grupie bardzo szczególne i specyficzne brzmienie. Mając na swoim koncie mnóstwo nagród i światowej klasy współpracę, nie można nie docenić zbiorowej międzynarodowej reputacji zespołu. Od występów Osby’ego na licznych albumach nowojorskiej wytwórni Blue Note, po zdobycie przez Barradasa World Accorddion Trophy (dwukrotnie!) i Europejskiej Nagrody Kultury Arbenza – każdy członek kwartetu jest siłą napędową samą w sobie.   

„Prawdopodobnie jeden z najlepszych perkusistów w Europie” – John Fordham, The Guardian o Florianie Arbenzie.  

„Jeden z najbardziej postępowych artystów współczesnego jazzu” – Mark F. Turner, All About Jazz o Gregu Osby’m. 

Greg Osby / USA: sax
Joāo Barradas / Portugalia: accordion
François Moutin / Francja: bass
Florian Arbenz / Szwajcaria: drums 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!