Powiększ
Kontrast
wróć
  • Blue Note Poznań Competition
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

15.09.2024 | niedziela

Adam
Bałdych & Krzysztof Dys

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
119-149 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Adam Bałdych i Krzysztof Dys mają na swoim koncie długoletnią współpracę w ramach kwartetu i kwintetu Adama Bałdycha, jak również jako pełnoprawny duet, w którym oddają się niczym nieskrępowanej improwizacji oraz kompletnie nowym interpretacjom muzyki, którą odnaleźć można na docenionych w całej Europie albumach Poetry czy Sacrum Profanum 

Artyści poszukują swojej muzycznej przestrzeni na granicy muzyki improwizowanej i poważnej, w ich interpretacjach słychać echo polskiej muzyki tradycyjnej oraz eksperymenty sonorystyczne. Chętnie sięgają po dzieła kompozytorów z epoki Średniowiecza (Hildegarda z Bingen) czy Renesansu (Thomas Tallis) dokonując ich rekompozycji i bardzo osobistej interpretacji.  

Artyści wydają swoje albumy w prestiżowej niemieckiej oficynie ACT Music, mają na swoim koncie trasy koncertowe w Japonii, Niemczech, Hiszpanii, Austrii czy Szwajcarii.  

Ich album Poetry nagrany wspólnie z włoskim trębaczem Paolo Fresu pojawił się w zestawieniu najważniejszych wydawnictw roku wg amerykańskiego portalu Bandcamp czy brytyjskiego magazynu JazzWise. 

Koncert odbędzie się w ramach Blue Note Poznań Competition, czyli konkursu dla młodych zespołów jazzowych. Wydarzenie odbywało się corocznie w latach 2014-2022 i po dwuletniej przerwie wraca na scenę. Po raz 9. usłyszymy w Poznaniu najbardziej utalentowanych twórców młodej generacji. Konkursowi towarzyszą dodatkowe wydarzenia: koncerty oraz jam session. Dowiedz się więcej o konkursie.  

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!