Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

26.05.2024 | niedziela

Tango
Jazz Project

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
99-129 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Tango Jazz Project to unikatowy projekt łączący świat tanga i jazzu. Założycielem grupy jest wybitny wirtuoz akordeonu i bandoneonu Wiesław Prządka, który od wielu lat propaguje muzykę legendarnego argentyńskiego bandoneonisty i kompozytora Astora Piazzolli.  

Astor Piazzolla, twórca nowego stylu tango nuevo, zapraszał do współpracy słynnych amerykańskich muzyków jazzowych m.in. Gerry Mulligana – saksofonistę barytonowego i Gary Burtona – vibrafonistę. Dzisiaj bandoneonista Wiesław Prządka zaprosił do zespołu gwiazdy polskiego jazzu: saksofonistę Piotra Barona, vibrafonistę Dominika Bukowskiego, kontrabasistę Zbigniewa Wrombla oraz pianistę Rafała Karasiewicza.  

Program Tango Jazz Project oparty jest przede wszystkim na kompozycjach Astora Piazzolli i tematach filmowych jak np. „Ostatnie Tango w Paryżu”, a wszystko w autorskich aranżacjach zespołu z finezyjnymi solówkami jazzowymi. 

Zaskakujące zestawienie instrumentów, oryginalne brzmienie zespołu oraz wirtuozeria i muzykalność artystów zachwyca publiczność od lat. Koncerty Tango Jazz Project na długo pozostają w sercach słuchaczy. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!