Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

19.02.2024 | poniedziałek

Scott
Henderson Trio

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
129-149 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Scott Henderson – amerykański gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków stylistyki jazz fusion na świecie. W Blue Note wystąpi razem ze swoim trio, z którym od lat z sukcesami gra na scenach całego świata. 

Urodzony w 1954 roku Scott Henderson swoją muzyczną drogę zaczynał od klubów na Florydzie, gdzie grał praktycznie wszystko – od Led Zeppelin po Jamesa Browna przez to ewoluował – od blues-rocka w kierunku jazzu. Po zakończeniu studiów na kierunku aranżacja i kompozycja na Florida Atlantic University przeniósł się do Los Angeles. Tu rozpoczął współpracę z topowymi artystami na, szczycie, której są m.in. Chick Corea, Vicor Wooten, Joe Zawinul czy Jean Luc-Ponty. Od lat 90. jest regularnie obecny w zestawieniach na najlepszego gitarzystę jazz-rockowego na świecie, w tym wielokrotnie na miejscu pierwszym. 

2 lutego Scott Henderson wyda długo oczekiwany nowy album „Karnevel!”. Jego poprzednia płyta „People Mover” została uznany za najlepszy album fusion 2019 roku przez magazyn Jazz Times, a on sam wygrał zarówno w plebiscycie czytelników Jazz Times na najlepszego gitarzystę, a trio – z którym zagra w Blue Note – zostało docenione jako najlepsza grupa 2019 w kategorii: Electric/Jazz-Rock/Contemporary. 

Skład:
Scott Henderson – gitara
Archibald Ligonnière – perkusja
Romain Labaye – gitara basowa 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!