Powiększ
Kontrast
wróć
  • jazz top
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

01.12.2023 | piątek

Randy
Brecker & Ada Rovatti

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
99-159 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Randy Brecker & Ada Rovatti feat. AMC trio +

Siedmiokrotny laureat Grammy, wybitny trębacz i kompozytor Randy Brecker wystąpi w towarzystwie Ady Rovatti oraz doskonałego słowackiego AMC trio z Samuelem Marinčákiem.  

Randy Brecker – legendarny trębacz i kompozytor, kształtuje brzmienia jazzu, R&B i rocka od ponad pięciu dekad. Nagrał setki albumów i koncertował z najwybitniejszymi muzykami świata: Jamesem Taylorem, Stevie Wonderem, Brucem Springsteenem, Frankiem Sinatrą, Frankiem Zappą oraz z zespołami Parliament i Funkadelic. Grał także na pierwszym albumie Blood, Sweat & Tears „Child Is Father to the Man”. 

W roku 1975 Randy wraz ze swoim bratem założył zespół – Brecker Brothers Band i bardzo szybko wydali fenomenalnie przyjęty debiutancki album „The Brecker Bros”. Muzyka braci znacząco wpływała na kształt muzyki fusion. Dokładnie dziesięć lat od zawieszenia działalności zespołu, Randy i Michael powrócili z potrójnie nominowanym do Grammy albumem „The Return of the Brecker Brothers”. Kolejny krążek „Out of the Loop” był już podwójnym zwycięzcą nagrody Grammy, w kategorii Najlepszy Współczesny Album Jazzowy oraz Najlepsza Kompozycja Instrumentalna (za utwór „African Skies”). W solowej karierze, pierwsze Grammy przypadło Randy’emu w 1997 roku, za album „Into The Sun”. Amerykański trębacz jest siedmiokrotnym laureatem tej prestiżowej nagrody. 

Breckerowi towarzyszyć będzie AMC trio – znane w Europie, słowackie trio, prezentujące wszechstronny, jazzowy repertuar. AMC trio w swoich interpretacjach często wykraczają poza granice standardów jazzowych i szukają nowych źródeł inspiracji muzycznych. Duży nacisk kładą na niepowtarzalną melodię i silne, przejrzyste motywy, których elementów doszukują się w muzyce popularnej i we wschodniej muzyce folkowej Słowacji.  

Skład:
Randy Brecker (trąbka)
Ada Rovatti Brecker (saksofon)
Samuel Marinčák (gitara) 

AMC TRIO
Peter Adamkovič (fortepian)
Martin Marinčák (kontrabas)
Stanislav Cvanciger (perkusja) 

Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!