Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Wstęp wolnyWstęp wolny
Data

26.09.2023 | wtorek

Po
nas choćby potop

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Koncert pamięci Andrzeja Mikołajczaka i Krzysztofa Jarmużka

Andrzej Mikołajczak i Krzysztof Jarmużek to muzycy urodzeni w Poznaniu. Wzięli udział w wielu sesjach nagraniowych dla PRiTV, a w latach 2011-2015 wspólnie występowali w zespole Wojciecha Kordy. Obaj zmarli w ostatnich latach.

W Blue Note podczas koncertu „Po nas choćby Potop” zagra wielu muzyków, z którymi współpracowali Andrzej Mikołajczak i Krzysztof Jarmużek m.in. Andrzej Nebeski (lider Grupy ABC), Gupa MY, Ad Hoc, Lustyk Quartet, Marek Majka i Obłędni, Non Iron, Duty Free, Elitar-7, Lech Niedźwiedziński & Funky Band, Alpaka Band. Występy będą przeplatane wspomnieniami przyjaciół, a na finał wieczoru zaplanowano sentymentalną muzyczną niespodziankę.

Andrzej Mikołajczak był kompozytorem, muzykiem i aranżerem, legendą polskiej muzyki rozrywkowej. Grał na akordeonie, organach i instrumentach klawiszowych. Jest kojarzony ze współpracy z zespołami: Grupa MY, Poznańscy Trubadurzy, Tarpany, Potop, Grupa ABC Andrzeja Nebeskiego, Wojtek Korda Band, Drumlersi, Nocne Taxi i Marek Majka & Obłędni. W latach 80. pod pseudonimem Andre Mikola komponował muzykę elektroniczną, którą wydawano za granicą. Skomponował m.in. muzykę do bajek „W Karzełkowie” oraz dziecięcych programów estradowych „Dziecko Potrafi” czy „6 dni z życia kolonisty”. W 1986 roku brał udział w koncertach Dinozaurów Polskiego Rocka „Old Rock Meeting”.

Krzysztof Jarmużek to ceniony poznański gitarzysta, który grał również na fagocie, harmonijce i instrumentach klawiszowych. Współpracował z takimi artystami jak: Stress, Elitar -7, Polonez, Bolter, Kabaret Klika, Sequence Band, Ada i Korda & Wytarte Abażury, Wojtek Korda Band. Był założycielem Duty Free i New Box. Występował solowo z autorską muzyką instrumentalną grając na instrumentach klawiszowych. Przez wiele lat zajmował się realizacją dźwięku w poznańskim ośrodku telewizji.

Koncert odbędzie się 26 września o godzinie 19:00 w klubie Blue Note (ul. Kościuszki 79). Pomysłodawcą wydarzenia jest Piotr Przybylski. Wstęp wolny!

Patroni medialni koncertu: IKS, kulturapoznań.pl, Kulturalny Poznań


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!