Powiększ
Kontrast
wróć
  • nowi mistrzowie
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

19.05.2024 | niedziela

Piotr
Budniak Essential Group

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
89-109 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Piotr Budniak Essential Group prezentuje specjalny projekt z udziałem wybitnych europejskich muzyków: Jure Pukl i David Doružka. To połączenie wschodnioeuropejskiej nostalgii z nowojorską postępowością. Wysublimowana wrażliwość i instynktowna drapieżność przeplatają się tworząc unikalną jakość opartą na nośnych melodiach, energetycznych rytmach i niczym nieskrępowanej improwizacji przy wysokiej dbałości o brzmienie.  

Jure Pukl – laureat najwyższej krajowej nagrody za wkład w sztukę w Słowenii (Nagrada Prešernovega). Jeden z najbardziej płodnych i kreatywnych saksofonistów młodszego pokolenia słoweńskiego jazzu. Absolwent Akademii Muzycznej w Grazu, stypendysta Berklee Collage of Music w Bostonie, gdzie uczył się pod okiem Joe Lovano i Gorge’a Garzone’a. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, m.in. Dave Liebman, Branford Marsalis, Esperanza Spalding, Vijay Iyer czy Jeff „Tain” Watts.  

David Doružka – laureat prestiżowej nagrody Czeskiego Towarzystwa Jazzowego. Jeden z najlepszych i najoryginalniejszych gitarzystów w Czechach i całej Europie. Absolwent Berklee Collage of Music w Bostonie, gdzie uczył się pod okiem Joe Lovano i Gorge’a Garzone’a. W 2000 roku jako jedyny gitarzysta „namaszczony” przez samego Pata Methenego do udziału w Aspen Snowmass Jazz Colony w Kolorado. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, m.in. Jorge Rossy, Django Bates, Rodney Green, Jeff Ballard czy Orrin Evans. Polskiej publiczności szerzej znany ze współpracy z Agą Zaryan.  

Piotr Budniak Essential Group – jeden z najciekawszych polskich zespołów jazzowych złożony z najbardziej charakterystycznych głosów swojego pokolenia. Mają na swoim koncie 5 bardzo dobrze przyjętych, zarówno w Polsce jak i za granicą, płyt oraz współprace m.in. z Peterem Evansem, Piotrem Wojtasikiem, Jacquesem Kubą Seguinem. Zagrali niemal 100 koncertów w Polsce, Czechach, Niemczech, Ukrainie, Węgrzech, Słowacji, Słowenii i Austrii. Konsekwentnie pracują nad unikalnym brzmieniem, a ich muzyka, mimo wysokiego poziomu artystycznego, pozostaje komunikatywna nawet dla niewprawionego odbiorcy. Zespół wykonuje autorskie kompozycje lidera balansujące na pograniczu współczesnego jazzu, indie oraz muzyki filmowej i improwizowanej. 

Skład:
Wojciech Lichtański – saksofon altowy, flet
Jure Pukl – saksofon tenorowy 
David Doružka – gitara
Kajetan Borowski – fortepian
Piotr Narajowski – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja 

NOWI MISTRZOWIE to cykl koncertowy Blue Note, w ramach którego oddajemy scenę uzdolnionym i młodym artystkom oraz muzykom. Zaproszeni przez nas wykonawcy zaprezentują, jak brzmi dziś „młody” jazz i co gra w duszach przyszłych mistrzów. Koncerty opatrzone tym szyldem, to za każdym razem synteza nowego spojrzenia na muzykę i mistrzowskich umiejętności. 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!