Powiększ
Kontrast
wróć
  • nowi mistrzowie
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

19.05.2024 | niedziela

Piotr
Budniak Essential Group

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
89-109 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Piotr Budniak Essential Group – Terms of Use
Międzynarodowa trasa koncertowa z okazji 10-lecia zespołu

Piotr Budniak to jeden najaktywniejszych perkusistów młodszego pokolenia. Na co dzień wspólpracuje m.in. z takimi zespołami jak Kasia Pietrzko Trio, Alchemik Big Band, Klara Cloud & The Vultures, Adam Jarzmik Quintet, czy Anna Rusowicz. Na swoim koncie ma niemal 30 nagranych albumów, wiele prestiżowych nagród na polskich i zagranicznych konkursach, a także współprace z takimi tuzami jak: Tomasz Stańko, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem, Piotr Wojtasik, Grzech Piotrowski, Rob Mazurek, Jeff Parker, Troy Roberts, czy Mike Moreno.

Od 10 lat z powodzeniem prowadzi swój własny zespół Piotr Budniak Essential Group, z którym konsekwentnie pracuje nad rozwojem unikalnego języka, rozpoznawalnego brzmienia i muzyki, która pomimo najwyższych aspiracji artystycznych pozostaje komunikatywna nawet dla niewprawionego słuchacza. Zespół złożony jest z najciekawszych instrumentalistów swojego pokolenia a przez czytelników magazynów Jazz Forum oraz JazzPRESS został uznany za jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych w dorocznych plebiscytach Jazz Top kilka lat temu.

Piotr Budniak Essential Group ma na swoim koncie pięć bardzo dobrze przyjętych, zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, albumów. Koncertowali z takimi artystami jak Peter Evans, David Dorůžka, Piotr Wojtasik, Rafał Sarnecki, Dániel Varga oraz Michał Sobierajski. Ze swoją muzyką, oprócz licznych koncertów w Polsce, odwiedzili Niemcy, Czechy, Ukrainę, Słowację, Słowenię, Austrię i Węgry.

Z okazji 10-lecia zespół zagra szereg koncertów w najróżniejszych zakątkach Europy permierowo prezentując najnowszy materiał pod tytułem „Terms of Use” – swoiste studium warunków i zasad, często niepisanych, jakim musimy się poddać chcąc funkcjonować w świecie, społecznościach, czy muzyce. Podczas części wydarzeń zespołowi towarzyszyć będzie czeski wirtuoz gitary David Dorůžka, z którym grupa współpracuje od lat.

David Doružka – laureat prestiżowej nagrody Czeskiego Towarzystwa Jazzowego. Jeden z najlepszych i najoryginalniejszych gitarzystów w Czechach i całej Europie. Absolwent Berklee Collage of Music w Bostonie, gdzie uczył się pod okiem Joe Lovano i Gorge’a Garzone’a. W 2000 roku jako jedyny gitarzysta „namaszczony” przez samego Pata Methenego do udziału w Aspen Snowmass Jazz Colony w Kolorado. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, m.in. Jorge Rossy, Django Bates, Rodney Green, Jeff Ballard czy Orrin Evans. Polskiej publiczności szerzej znany ze współpracy z Agą Zaryan.  

Skład:
Wojciech Lichtański – saksofon altowy i sopranowy
David Dorůžka – gitara
Kajetan Borowski – fortepian
Piotr Narajowski – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja

NOWI MISTRZOWIE to cykl koncertowy Blue Note, w ramach którego oddajemy scenę uzdolnionym i młodym artystkom oraz muzykom. Zaproszeni przez nas wykonawcy zaprezentują, jak brzmi dziś „młody” jazz i co gra w duszach przyszłych mistrzów. Koncerty opatrzone tym szyldem, to za każdym razem synteza nowego spojrzenia na muzykę i mistrzowskich umiejętności. 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!