Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

18.01.2024 | czwartek

P.Unity

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
79-99 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący
Kategoria

Prawdopodobnie jedyny w Polsce projekt tak konsekwentnie kultywujący soulowe i funkowe tradycje w formie charakterystycznej dla obu gatunków – na żywo, w dziesięcioosobowym składzie, bez komputerów.

P.Unity wyrosło z garażowych projektów Macieja Sondija i Jędrzeja Dudka, z czasem powiększając swoją liczebność i możliwości brzmieniowe. Warszawska grupa stała się punktem muzycznej wymiany muzyków realizujących własne projekty na scenie alternatywnej (m.in. beluga stone, Saturn Jazz Band, Sara – Her Music) i współpracujących z mainstreamem (m.in. Brodka, Rosalie, WaluśKraksaKryzys, Skalpel, Otsochodzi).  

Pozostając pod potężnym wpływem dorobku George’a Clintona i Parliament/Funkadelic, P.Unity łączy inspiracje neo-soulem spod znaku D’Angelo, nowym i starym rapem, soft-psychodelicznym brzmieniem Connana Mockasina czy Nicka Hakima, jednocześnie nie ukrywając jazzowego wychowania dużej części składu. Zespół przez kilkanaście lat swojej działalności współpracował z Michałem Urbaniakiem, Hadesem czy Kubą Knapem, grając po drodze w klubach i na największych festiwalach w kraju od Openera i OFFa, po Pol’and’ Rock i Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. 

Esencją działalności P.Unity pozostaje granie na żywo, dzięki któremu grupa doczekała się tytułu jednego z najlepszych składów koncertowych w kraju wg Bartka Chacińskiego. Dziesięcioosobowe, zżyte scenicznie P.Unity trudno porównać do jakiegokolwiek innego składu koncertującego w kraju, co docenili doświadczeni funkowi muzycy, z którymi P.U. dzieliło scenę, tacy jak Amp Fiddler (Parliament/Funkadelic, Prince, Jamiroquai) czy Trombone Shorty (Lenny Kravitz, Dr. John) 

Skład:
Jędrzej Dudek – głos
Maciej Sondij – gitara
Miłosz Oleniecki – klawisze
Rafał Dutkiewicz – perkusja
Adrian Manowski – bas
Weronika Grzesiewicz – głos
Sara Jaroszyk – głos
Michał Łuka – saksofon
Radek Nowak – trąbka
Witek Haliniak – puzon 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!