Powiększ
Kontrast
wróć
  • organizator zewnętrzny
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

19.04.2024 | piątek

NEXT
FEST

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:45
Cena biletów
Typ koncertu
Stojący
Kategoria

Blue Note będzie jedną ze scen NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024, który odbywa się w Poznaniu w dniach 18-20 kwietnia.

19 kwietnia w Blue Note zagrają:

19:45-20:30 Matecki
Brzmienie jego gitar znacie bardzo dobrze z utworów artystów takich jak Brodka, Nosowska, Kaśka Sochacka, Kortez, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Artur Rojek i Andrzej Zaucha. Tym razem Lesław Matecki poszedł na swoje. Na albumie zatytułowanym po prostu „Matecki” znalazło się 10 utworów, o których sam autor mówi, że są podróżą muzyczną do miejsc, w których był i do takich, które tylko sobie wyobrażał. To efekt dwuletniej pracy nad płytą i pięciu dekad obecności na polskiej scenie muzycznej.

21:00-21:45 Niemoc RMX
Chwilę temu debiutanci, dziś już prawdziwi wyjadacze z dekadą kariery na karku i bogatym CV, w którym znajdują się świetnie przyjmowane wydawnictwa i występy na wszystkich znaczących festiwalach w kraju. Niewątpliwie najbardziej elektroniczny spośród współczesnych polskich zespołów instrumentalnych. Niemoc zdążyli wypracować nie tylko charakterystyczny styl będący nieustannie świeżo brzmiącym i zaskakująco tanecznym miksem shoegaze’u, zimnej fali i post-punka – przede wszystkim zielonogórscy muzycy rezydujący w Poznaniu zbudowali własną markę będącą synonimem niezależności i wyrazistości.

22:15-23:00 Kari Sál feat. Adam Bałdych
Kari Sál, czyli Karina Bałdych, to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zadebiutowała albumem „Betesda”, na którym łączy inspiracje jazzem, indie popem i elementami muzyki poważnej. W jej muzyce usłyszeć można także wątki kultury łemkowskiej. Ta eklektyczna mieszanka powstała w małej islandzkiej miejscowości Kirkjubajarklaustur, gdzie Kari napisała większość kompozycji. Na NEXT FEST wystąpi w duecie z Adamem Bałdychem.

Wstęp na koncerty tylko dla festiwalowiczów. Szczegóły dotyczące NEXT FEST znajdują się na stronie www.nextfest.pl.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!