Powiększ
Kontrast
wróć
  • jazz top
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

29.11.2023 | środa

Mike
Stern

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
99-159 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Legendarny amerykański gitarzysta Mike Stern ponownie zagra w Blue Note! Zagrają z nim: jego żona, wokalistka i gitarzystka, Leni Stern, a także wybitni polscy muzycy. Mike Stern prezentuje styl muzyczny fusion, czyli jazz z elementami charakterystycznymi dla muzyki rockowej. Jego idolami w młodości byli Jimi Hendrix i Eric Clapton. To właśnie im zawdzięcza ten rockowy pierwiastek, który zawarty jest w jego grze i muzyce.  

Jest absolwentem prestiżowej akademii bostońskiej Berklee College of Music. Jednym z jego wykładowców był Pat Metheny, który w 1976 roku zarekomendował Sterna do słynnej grupy Blood, Sweat and Tears, otwierając mu drogę do świata jazzu. W 1981 roku rozpoczął współpracę z Milesem Davisem. Dwa lata później wraz z Jaco Pastoriusem stworzył formację World of Mouth, która szybko zyskała uznanie. Od początku lat 80. prowadzi karierę solową prezentując styl fusion, jazz-rock.  

W Poznaniu zagra ze swoją żoną Leni Stern, która została uznana za jedną z „50 najbardziej sensacyjnych gitarzystek wszechczasów” w wydaniu magazynu Guitar Player i jest zaliczana do czołowych jazzowych liderek własnych zespołów na świecie. 

W skład zespołu wchodzą także polscy muzycy – perkusista Adam Golicki, gitarzysta Rafał Sarnecki oraz basista Piotr Lemańczyk.  

Mike Stern – gitara
Leni Stern – gitara
Rafał Sarnecki – gitara
Piotr Lemańczyk – gitara basowa
Adam Golicki – perkusja 

Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!