Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

15.05.2024 | środa

Mel
& André Vaz

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
109-129 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Zapraszamy na wieczór pełen portugalskiego uroku i muzyki w Blue Note! 15 maja przeniesiemy się do Lizbony i poczujemy rytm fado, które zabrzmi dzięki artystom prosto z Portugalii – na scenie: Mel, André Vaz oraz trójka gitarzystów: Francisco Pereira, Carlos Viçoso, Vasco Sousa.  

Fado, dosłownie tłumaczone jako „los” lub „przeznaczenie”, to nie tylko gatunek muzyczny, ale prawdziwa dusza Portugalii. Jego smutne, melancholijne melodie i teksty przypominają o ludzkich losach, o radościach i cierpieniach życia. 

Mel jest wokalistką, której pasja do muzyki zrodziła się już w dzieciństwie. Od wielu lat jest stałą postacią w najbardziej prestiżowych domach fado w Lizbonie, gdzie jej głos porusza serca słuchaczy. Występowała na takich imprezach jak Santa Casa Alfama, NOS Alive oraz międzynarodowych trasach koncertowych np. Caixa Fado Festival w Luandzie. Brała również udział w projekcie „Tasting Fado” w Teatrze Tivoli BBVA. Do tej pory wydała dwa single – „Pista De Dança” i „Promessas” – z tekstem i muzyką swojego autorstwa, a w 2024 roku zaplanowana jest premiera jej debiutanckiego albumu.  

Towarzyszyć będzie jej André Vaz, którego historia z fado sięga dzieciństwa. W wieku zaledwie 9 lat wygrał Grande Noite do Fado w Coliseu dos Recreios. Po tym udziale wydał wiele płyt, wystąpił w filmie Manoela de Oliveiry, a także brał udział w europejskich serialach i musicalach, w szczególności w musicalu „Amália” Filipe La Féria. Występuje w najbardziej prestiżowych teatrach fado w Lizbonie, jest częścią obsady Páteo de Alfama/Fado em Si i udanego projektu „Fado in Chiado”. Jego najnowszy album, będący efektem intensywnych badań nad historią fado, jest próbą odtworzenia i zachowania dziedzictwa tego niezwykłego gatunku muzycznego. 

Skład:
Mel – wokal
André Vaz – wokal
Francisco Pereira – gitara portugalska
Carlos Viçoso – gitara klasyczna
Vasco Sousa – gitara basowa 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!