Powiększ
Kontrast
wróć
  • organizator zewnętrzny
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

06.03.2024 | środa

KOVA

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
69 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

„Goddesses” to solowy, autorski projekt wiolonczelistki Agnieszki KOVY Kowalczyk na wiolonczelę elektryczną i loop station inspirowany kobiecymi postaciami z pradawnych historii. 

Agnieszka KOVA Kowalczyk jest wiolonczelistką, improwizatorką i kompozytorką.  Koncertowała lub/i nagrywała z wieloma artystami zarówno ze sceny klasycznej, jazzowej, rockowej, elektronicznej czy improwizowanej, takimi jak: Nicole Mitchell, Dee Alexander, Stan Breckenridge, Kayah, Sylwia Grzeszczak, Maciej Miecznikowski, Zbigniew Wodecki, Felicjan Andrzejczak, Urszula, Katarzyna Groniec i inni. Od 2012 r. koncertuje też z zespołem Raya Wilsona. Nagrała z nim m.in. płytę „Genesis vs. Stiltskin – 20 Years and More”. Występowała na szeregu festiwali muzycznych w Polsce i za granicą m.in. na festiwalu Opener, Made in Chicago, Tauron Nowa Muzyka, Nowy Wiek Awangardy, Friv Festival, No Woman No Art, Animator, Malta Festival, FONOMO, Transatlantyk, Summer Sky Festival, Shantaram, Mokosz i inne. Wielokrotnie brała udział w nagraniach i realizacjach radiowych i telewizyjnych (m.in. „Jaka to melodia”, „Świat się kręci” „DDTVN”, „Gwiazdy Kabaretu”). Agnieszka współtworzy też duet Cello2Cello, który reprezentowany jest przez jedną z amerykańskich agencji artystycznych, dzięki czemu jako gościnna artystka występowała już w ponad 80 krajach.  

Osobnym rozdziałem artystycznej działalności Agnieszki jest jej solowy projekt KOVA na wiolonczelę elektryczną i loop station. W 2023 r. powstał jej solowy cykl utworów zatytułowanych „Goddesses”.  Premiera płyty zaplanowana jest na marzec 2024 roku. Obecnie pracuje już nad kolejnymi autorskimi albumami, które pojawią się w najbliższych miesiącach. 

Jest to cykl utworów inspirowanych kobiecymi postaciami z pradawnych historii. Artystka sięga w swoich poszukiwaniach zarówno do mitologii słowiańskiej, jak i greckiej, rzymskiej, nordyckiej, egipskiej, a nawet mezopotamskiej. Podczas swoich koncertów opowiada o inspiracjach każdą z bohaterek cyklu „Goddesses”. Łącząc swoją imponującą wirtuozerię z nowatorskimi technikami loopowania oraz różnorodnymi barwami wiolonczeli, KOVA tworzy sugestywną muzykę, w której każda nuta jest pełna mocy. 

Podczas koncertu w Blue Note, oprócz utworów z płyty „Goddesses”, artystka wystąpi również w towarzystwie poznańskiego pianisty i kompozytora Szymona Siwierskiego, z którym współpracuje na co dzień tworząc m.in. Secret World Project czy zespół Wieczornik. 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!