Powiększ
Kontrast
wróć
  • organizator zewnętrzny
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

04.11.2023 | sobota

Kinga
Głyk

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
99-159 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Kinga Głyk | Real Life

Basistka i kompozytorka, Kinga Głyk ogłosiła wstępną datę premiery długo oczekiwanego albumu „Real Life”. Płyta zostanie wydana na początku 2024 roku. To pierwszy album Kingi Głyk od ponad czterech lat. Artystka materiał z „Real Life” zaprezentuje podczas listopadowych koncertów w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Kinga Głyk uważana jest za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Pomimo młodego wieku zagrała już dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą m.in. w Indonezji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Portugalii, Słowacji, Czechach, Ukrainie. W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja”. W październiku 2017 roku ukazał się studyjny album artystki pt. „Dream”. Tym razem artystka postanowiła stworzyć album, który jest czymś zupełnie wyjątkowym.

„Real Life” to współczesne, instrumentalne dzieło muzyczne, które czerpie inspirację z jazzu i funku, jednak wyróżnia się oryginalną aranżacją i estetyką. W wywiadzie z Michaelem League Kinga Głyk tak opowiada o swoich motywacjach artystycznych:

„Chciałam stworzyć piękne piosenki. Muzyka może być na tyle interesująca i silna, że porusza serca, nawet jeśli nie zawiera słów. Uwielbiam używać muzyki do wyrażania moich uczuć i tworzenia pięknych utworów, które mogą dotknąć serc innych ludzi. Nie trzeba myśleć o tym albumie jako o projekcie basistki. Chodzi bardziej o opowiadanie historii za pomocą muzyki”.

Producentką albumu jest sama artystka, a współproducentem nagradzany pięciokrotnie statuetką GRAMMY® Michael League, znany z zespołów Snarky Puppy czy David Crosby.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!