Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

29.09.2023 | piątek

Kasia
Pietrzko Trio

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
60 zł-90 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Kasia Pietrzko Trio | Fragile Ego

Kobiecość i jej emocjonalne odcienie to aspekt, który Kasia Pietrzko (nie)świadomie chciała wyprzeć z własnej twórczości na początku swej muzycznej drogi. Wynikało to z przyjęcia przez nią błędnego stereotypu, że świat jazzu należy do mężczyzn. Po kilku latach okazało się jednak, że kobieca energia, której pianistka finalnie postanowiła zaufać, w fascynujący sposób wpłynęła na siłę jej nowych kompozycji: ich wielowarstwowość, wielowątkowość i wielostylowość.  

 Na nowej płycie trio liderce jak zawsze towarzyszą Andrzej Święs i Piotr Budniak artyści, którzy w ogromnym stopniu kreują brzmienie całego zespołu, są równorzędnymi partnerami pianistki. W pracy nad nowym materiałem oprócz solidnego sekcyjnego grania mocno rozwinęli oni swoje indywidualne narracje muzyczne. Stylistycznie płyta nawiązuje do impresjonizmu, przejawiającego się w dążeniu do uchwycenia chwilowego obrazu brzmieniowego i wrażliwości na kolor. Nie brak na niej także inspiracji muzyką współczesną początków XX wieku poprzez zastosowanie zarówno minimalistycznych, jak i gęstych faktur harmonicznych. Warto też wskazać na ekspresyjny charakter kompozycji: w improwizacjach i głównych tematach obecne są silne emocje wyrażające się w ciekawej, muzycznej nerwowości brzmień i przebiegów melodycznych. 

Kasia Pietrzko – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas

Piotr Budniak – perkusja
 

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania.
#poznanwspiera
 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!