Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

11.05.2024 | sobota

Joey
Alexander

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
149-199 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Joey Alexander – indonezyjski pianista jazzowy, występuje zawodowo od 2013 roku, kiedy Wynton Marsalis zaprosił go do występu na gali Jazz at Lincoln Center. Następnie przeniósł się do Nowego Jorku i w wieku 11 lat wydał swój debiutancki album My Favourite Things. Joey Alexander ma na koncie trzy nominacje do nagród Grammy w kategoriach Best Jazz Instrumental Album i Best Improvised Jazz Solo. My Favourite Things i Countdown zapewniły sobie pierwsze miejsce na jazzowych listach przebojów magazynu Billboard.  

W trakcie swojej kariery Alexander występował z Waynem Shorterem i Esperanzą Spalding dla Baraca Obamy w Białym Domu, dla prezydenta Billa Clintona na gali Arthur Ashe Learning Center, w Grand Ole Opry, Apollo Theatre, Carnegie Hall oraz na najważniejszych festiwalach jazzowych i klubach na całym świecie z wybitnymi muzykami takimi jak: Larry Grenadier, Kendrick Scott, Chris Potter i wielu innych.  

Od najmłodszych lat Joey jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych pianistów i improwizatorów jazzowych. Jednak jego najnowszy album Continuance przedstawia go przede wszystkim jako kompozytora porywającego i kameralnego jazzu, który prowadzi zespół zgodnie z własnym pomysłem.  

Skład:
Joey Alexander – pianino
Kris Funn – bass
Jonathan Barber – perkusja 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!