Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

05.10.2024 | sobota

Jazzbois

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
99-129 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Jazzbois to elektryczny zespół grający na żywo, który jest ważną częścią rozwijającej się sceny jazzowej, hip-hopowej i improwizowanej z Budapesztu. Zespół robi furorę na całym świecie dzięki swoim kosmicznym, ciężkim beatom, jazzowi i groove’owi.   

To trójka artystów z Budapesztu, którzy swoim debiutanckim albumem „Jazzbois Goes Blunt” zrewolucjonowali kilka muzycznych scen. Ich niezwykła fuzja psychodelicznych dźwięków wstrząsnęła nie tylko fanami jazzu, ale także miłośnikami hip-hopowych bitów. Pomimo bycia nowicjuszami na scenie, szybko zwrócili uwagę kluczowych postaci branży muzycznej, zyskując wsparcie od takich gigantów jak Joe Kay z Soulection. Ich muzyka trafiła na liczne listy edytorskie w serwisach streamingowych i była wielokrotnie grana w radiu, w tym nawet w biurze kultowej wytwórni jazzowej: Brownswood Records. Jednak to ich występy na żywo robią największe wrażenie. Każdy utwór to wynik czystej improwizacji, co sprawia, że każdy koncert to niezapomniane muzyczne przeżycie, gdzie kosmiczne energie zderzają się w niepowtarzalny sposób. 

Czerpiąc inspirację od współczesnych artystów jak Yussef Dayes, Moses Boyd, Robert Glasper czy Madlib, a jednocześnie duchowo związani z mistrzami jazzu fusion przeszłości, takimi jak Azymuth, Chick Corea czy Weather Report, proces twórczy zespołu nad nowym albumem „Higher Dimension Waiting Room” rozpoczął się od improwizowanej sesji, tworząc i żyjąc w chwili, zanim przystąpili do etapu edycji w studiu, gdzie przekształcili swoje nagrania w utwory. 

Z kolejnymi wydawnictwami w przygotowaniu i z coraz większą liczbą dat koncertów, Jazzbois wyraźnie zdobywają coraz większą popularność. Zaledwie trzech muzyków, trzy instrumenty i poważna siła muzyczna, co czyni ich pewniakiem dla fanów jazzu, zarówno tych nowych, jak i starych. 

Skład:
Viktor Sági – bass
Bencze Molnár – keys
Tamás Czirják – drums 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!