Powiększ
Kontrast
wróć
  • nowi mistrzowie
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

16.06.2024 | niedziela

Jazz
Forum Machine

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
79 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

W czerwcowej odsłonie cyklu Nowi Mistrzowie zagra zespół Jazz Forum Machine, nazwany przez Leszka Możdżera „młodymi wilkami polskiego jazzu”. W dniu koncertu odbędą się również warsztaty jazzowe z muzykami! 

Zespół największych gwiazd nowej generacji polskiego jazzu, który do 2022 roku funkcjonował pod nazwą Jazz Forum Talents. Każdy z muzyków tej nieprzeciętnej konstelacji ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, dziesiątki nagranych i wydanych albumów pod swoimi nazwiskami (m.in. dla legendarnego „Polish Jazz”) oraz w rolach sidemanów, nagrody zdobyte na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, zwycięstwa w dorocznych ankietach krytyków i czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie, z macierzystymi zespołami, w tym najświeższe dla Jazz Forum Machine „Nadzieja Zespół” za 2022 rok. 

Zespół regularnie występuje na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych. W swojej historii koncertował w USA, zaprezentował się także na koreańskim Jarasum Jazz Festival oraz Polish Jazz Festival in Tel Aviv w Izraelu. W 2022 roku Jazz Forum Machine, jako jedyny zespół z Polski, wystąpiło w Bremie na największych targach jazzowych w Europie Jazzahead! 2022, podczas showcse’u European Jazz Meeting. A podczas jednego z ostatnich i najbardziej szalonych projektów, 4 sierpnia porwało kilkunastotysięczną publiczność na festiwalu Pol’and’Rock! 

Skład:
Kasia Pietrzko – fortepian
Maciej Kądziela – saksofon altowy
Jakub Mizeracki – gitara
Tomasz Chyła – skrzypce
Kacper Smoliński – harmonijka
Roman Chraniuk – gitara basowa, kontrabas
Adam Zagórski – perkusja 

WARSZTATY JAZZOWE Z JAZZ FORUM MACHINE 

Zapraszamy na warsztaty jazzowe, które odbędą się w ramach czerwcowej edycji cyklu Nowi Mistrzowie. Zachęcamy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych muzyków, aby spotkać się w kameralnym gronie z zespołem Jazz Forum Machine, którego członkowie i członkini to dziś jedni z najbardziej doświadczonych muzyków młodszego pokolenia na polskiej scenie jazzu!  

Muzycy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat komponowania, aranżacji czy technik improwizacyjnych. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko słuchać, ale i aktywnie uczestniczyć w wspólnym graniu, sprawdzić w praktyce zdobyte wskazówki i poprawić umiejętność współpracy w zespole. 

Warsztaty odbędą się 16 czerwca w godzinach 14:30-16:00 w klubie Blue Note. Obowiązują zapisy poprzez wysłanie wiadomości na adres mejlowy klub@bluenote.pl (maksymalna liczna uczestników to 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Poznania. 

#poznanwspiera 

 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!