Powiększ
Kontrast
wróć
  • nowi mistrzowie
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

27.04.2024 | sobota

Horntet

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
79 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, lecz bardzo doświadczonych scenicznie i niezwykle ekspresyjnych muzyków – absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach. Charakterystyka brzmienia zespołu opiera się na jazzie lat 60., który w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi muzyki współczesnej i nietuzinkowej werwie daje nam obraz surowego, elektryzującego i fakturalnie zaawansowanego brzmienia. 

W repertuarze oprócz własnych kompozycji znajdują się również aranżacje standardów jazzowych Horace’a Silvera i Theloniousa Monka. Zespół został doceniony na wielu konkursach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku otrzymał I miejsce na konkursie Tarnów International Jazz Contest w kategorii zespołowej Open, w 2021 roku uznany za najlepszy zespół XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, a w 2022 roku zespół zdobył tytuł finalisty konkursu 47. Klucz do Kariery w Gorzowie Wlkp. oraz Grand Prix konkursów: Blue Note Poznan Competition, 24. Bielska Zadymka Jazzowa w Katowicach, 58. Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Young Crocus Jazz Contest w Jeleniej Górze. Końcem października 2023 w związku z wygraną w konkursie Jazzowy Debiut Fonograficzny (org. NIMiT) nakładem wydawnictwa For Tune ukazała się debiutancka studyjna płyta zespołu pt. Horntet, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk 2024 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku – Jazz. Zespół został również uznany Nową Nadzieją w ankiecie Jazz Top 2023 czytelników Jazz Forum. W marcu 2024 zespół zajął 2. miejsce w prestiżowym European Young Artists’ Jazz Award w Burghausen (Niemcy). 

„Zespół Horntet, wystrzałowa ekipa, grająca muzykę, której nie zawahałbym się nazwać mianem bezczelnie genialnej. Jej moc brzmienia, rozmach i młodzieńcza dezynwoltura szły w parze z perfekcyjnym warsztatem, zgraniem i biegłością techniczną wykonawców” – Bogdan Chmura (Jazz Forum).  

Skład:
Robert Wypasek – saksofon tenorowy i sopranowy
Szymon Ziółkowski – saksofon altowy i sopranowy
Bartłomiej Leśniak – fortepian
Mikołaj Sikora – kontrabas
Piotr Przewoźniak – perkusja 

NOWI MISTRZOWIE to cykl koncertowy Blue Note, w ramach którego oddajemy scenę uzdolnionym i młodym artystkom oraz muzykom. Zaproszeni przez nas wykonawcy zaprezentują, jak brzmi dziś „młody” jazz i co gra w duszach przyszłych mistrzów. Koncerty opatrzone tym szyldem, to za każdym razem synteza nowego spojrzenia na muzykę i mistrzowskich umiejętności. 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!