Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

10.12.2023 | niedziela

Henryk
Miśkiewicz Full Drive

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
119-139 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

„Full Drive” to jeden z najważniejszych projektów muzycznych firmowanych przez Henryka Miśkiewicza, w którym spotykają się jazz, funky, swing i blues. Tworzy go czołówka polskich jazzmanów, w tym gitarzysta Marek Napiórkowski, który akustyczną łagodność łączy z rockowym pazurem oraz znakomitą sekcja rytmiczna – Robert Kubiszyn (bas), Michał Miśkiewicz (perkusja).    

Projekt miał trzy odsłony płytowe („Full Drive”, „Full Drive 2”, „Full Drive 3”) i wszystkie zostały nominowane do prestiżowej nagrody przemysłu fonograficznego Fryderyk. 

W Blue Note usłyszymy syntezę tego, co najlepsze w historii formacji Full Drive, która od lat niesie muzyczną świeżość, dobrą energię i jest wciąż „na fali”! W programie koncertu znalazły się utwory napisane na ten skład nie tylko przez lidera, ale i pozostałych muzyków. 

Henryk Miśkiewicz to prawdziwa legenda polskiego jazzu. Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, lider zespołów. Za niezwykły, rozpoznawalny ton, melodykę i talent improwizacji otrzymał wiele prestiżowych nagród, takich jak: Mateusz (nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia), Fryderyki (w tym Złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych) czy Nagrodę ZAIKS za niezwykły kunszt wykonawczy i wrażliwość w odtwarzaniu i tworzeniu polskiej muzyki. W lutym 2023 roku otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Koncertował na wielu festiwalach w Europie m.in. Pori Jazz Festiwal (Finlandia), Umbria Jazz Festiwal (Włochy), wielokrotnie na Jazz Jamboree. Występował z amerykańskim saksofonistą Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna, Patem Methenym (w projekcie Anny Marii Jopek), Davidem Murrayem oraz czołówką polskich muzyków jazzowych.    

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!