Powiększ
Kontrast
wróć
  • Blue Jazz Orchestra
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

04.02.2024 | niedziela

Blue
Jazz Orchestra

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
99-129 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący, Siedzący
Kategoria

Blue Jazz Orchestra zaprasza na koncert o miłości! „Jazz is in the Air” będzie muzyczną podróżą po jazzowych standardach i najpiękniejszych miłosnych utworach. 4 lutego w Blue Note wybrzmią takie utwory jak „My Funny Valentine” czy „Fly Me to The Moon” wykonane przez zespół w big-bandowych aranżacjach.  

Blue Jazz Orchestra to zespół, który powstał przy poznańskim klubie Blue Note. Kierownikiem artystycznym jest Piotr Scholz – uznany kompozytor, gitarzysta, dyrygent i wykładowca. BJO to elitarna orkiestra jazzowa, która gromadzi utalentowanych i doświadczonych muzyków związanych z poznańskim środowiskiem muzycznym. Artyści byli wielokrotnie nagradzani na prestiżowych konkursach i występowali na znanych festiwalach jazzowych. Blue Jazz Orchestra to jedyna w Polsce profesjonalna orkiestra jazzowa działająca przy klubie muzycznym. 

Skład zespołu: 

Piotr Scholz – gitara, dyrygent  

Maciej Kociński – saksofon altowy 
Dawid Tokłowicz – saksofon altowy 
Tomek Rassek – saksofony tenorowy 
Marek Konarski – saksofon tenorowy, saksofon barytonowy  

Tomasz Orłowski – trąbka 
Kuba Jóźwiak – trąbka 
Kajetan Sobieraj – trąbka  

Piotr Banyś – puzon 
Maciej Kołodziejski – puzon 
Gracjan Matouszek – puzon  

Filip Chojnacki – fortepian 
Damian Kostka – kontrabas 
Stanisław Aleksandrowicz – perkusja 

Z orkiestrą gościnnie wystąpi Kasia Osterczy wokalistka jazzowa i psycholożka, improwizująca, komponująca i poszukująca. Swój muzyczny warsztat rozwijała na Wydziale Jazzu na warszawskiej „Bednarskiej” oraz w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2020 została laureatką Jazzowego Debiutu Fonograficznego Instytutu Muzyki i Tańca, czego owocem była debiutancka płyta zespołu Kasia Osterczy Trio zatytułowana „Travel Elegy”, na której towarzyszą jej Piotr Scholz na gitarze oraz Kuba Marciniak na saksofonie tenorowym i klarnecie. Koncertowała m.in. na festiwalach Memorial To Miles, Warsaw Summer Jazz Days czy Jazz nad Odrą.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!