Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

16.02.2024 | piątek

Błoto

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
89-109 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący
Kategoria

Błoto | Hip Hop Special: We Remember J Dilla 

Luty nazywamy „Dilla Month”. Jest to okres wzmożonego wspominania jednego z najważniejszych rozdziałów muzyki naszego pokolenia. 7 lutego 1974 roku bowiem urodził się Jay Dee. W 2024 roku obchodziłby okrągłe, 50 urodziny. Niestety choroba zabrała go zbyt wcześnie już 18 lat temu. Od 10 lutego 2006 roku, środowisko hip-hopowe zawsze przechodzi ten okres tak samo: kultywując twórczość innowatora kolektywnie. Tym razem zrobi to zespół Błoto w Blue Note, reinterpretując w kwartecie beaty mistrza. 

Znamy niewiele osób z naszego bliskiego otoczenia, które nie obcowałyby z muzyką Jamesa Yanceya. Tyle okresów, tyle styli, tyle ponadczasowych numerów. J Dilla = Hip Hop. 

Błoto to zespół, który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego sekstetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do Trójmiasta skład coraz bardziej się uszczuplał. Jest to muzyka mocno osadzona w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. 

Błoto naturalnie wystąpi w składzie:
Latarnik (instrumenty klawiszowe),
Wuja HZG (bass),
Cancer G (perkusja),
OlafSaxx (saksofony).

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!