Powiększ
Kontrast
wróć
  • nowi mistrzowie
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

30.11.2023 | czwartek

Błoto

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
89-109 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Stojący
Kategoria

Hip Hop Special: New York

Kapitalnie przyjęte i wyprzedane na pniu sety Błota przygotowane na Dilla Month pod szyldem We Remember J Dilla” dały impuls do stworzenia nowego cyklu w wykonaniu kwartetu Błota, ponieważ szkoda czekać cały rok na kolejną odsłonę muzyki nieodżałowanego Jay Dee. Hip Hop Special” w wykonaniu Błota idzie o krok dalej, nie skupiając się tylko i wyłącznie na jednym wykonawcy, ale eksplorując beaty różnych producentów, którzy są odpowiedzialni za brzmienie konkretnego regionu. Karkołomne zadanie, ale spokojna głowa: Latarnik, Wuja HZG, Cancer G i OlafSaxx mają takie sprawy pod kontrolą, mogąc się doktoryzować z bębnów i basu w rapie. Zatem od czego zaczniemy? 

Zanim ogłosimy kolejne regiony, na pierwszy ogień idzie oczywiście Nowy Jork. Dlatego jeśli uwielbiacie muzykę Wu Tang Clanu, A Tribe Called Quest, Nasa czy Gang Starr, ale nie zamykacie się na złotych latach 90. i lubicie korzeń hip-hopu w postaci Grandmaster Flasha i Furious Five, klasyczne kawałki Erica B i Rakima czy Big Daddy Kane’a ten wieczór jest skrojony specjalnie pod Was. Czego chcieć więcej, kiedy tematem zajmą się specjaliści od hip-hopowych groovów? 

Błoto naturalnie wystąpi w składzie:
Latarnik (instrumenty klawiszowe),
Wuja HZG (bass),
Cancer G (perkusja),
OlafSaxx (saksofony) 

Skład tworzony przez utytułowanych członków EABS, który narodził się w trakcie przerwy między występami latem 2018 roku. Tworzą go Marek Pędziwiatr aka Latarnik (instrumenty klawiszowe, syntezatory), Paweł Stachowiak aka Wuja HZG (bas), Marcin Rak aka Cancer G (perkusja), Olaf Węgier aka OlafSaxx (saksofon tenorowy, perkusjonalia). Zespół opublikował w krótkim czasie trzy albumy pełnokrwistego jazzu, inspirowanego w równym stopniu hiphopem z lat 90. co troską o dbałość naszej planety i społecznym gniewem. To muzyka radykalna, brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. Oddaje klimat czasów, w których powstawała – niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa. 

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania.
#poznanwspiera 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!