Powiększ
Kontrast
wróć
  • Blue Summer Jazz Festival
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

20.07.2024 | sobota

BJO
& Paulina Przybysz

Otwarcie
klubu
18:00
Rozpoczęcie
koncertu
19:00
Cena biletów
139-169 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Blue Jazz Orchestra & Paulina Przybysz
Blue Summer Jazz Festival
Dziedziniec Zamkowy CK Zamek
(wejście od strony al. Niepodległości)

Na jednej scenie: orkiestra jazzowa złożona z 14 znakomitych poznańskich muzyków oraz artystka, która nie boi się muzycznych poszukiwań. Blue Jazz Orchestra & Paulina Przybysz, to projekt specjalny festiwalu Blue Summer Jazz, który połączy światy jazzu, hip-hopu i soulu. Jak zabrzmią utwory D’Angelo i J Dilla w wykonaniu jazzowej orkiestry?  

Paulina Przybysz znana jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, RiTa Pax, Archeo. Rocznik’85, pamięta dobrze lata 90. i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowe brzmienia. Po zawieszeniu działalności Sistars powróciła na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem, z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu”. Otwartość na muzykę prowadziła ją przez niezliczoną liczbę kolaboracji studyjnych i koncertowych, między innymi z Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Krzysztofem Zalewskim, Envee, Grubsonem, Barbarą Wrońską… Ta lista się nie kończy, bo Paulina nie umie odmawiać sobie muzycznych poszukiwań i połączeń.  

Blue Jazz Orchestra to big-band poznańskiego klubu Blue Note. Zespół tworzą najlepsi jazzmani związani z poznańskim środowiskiem, którzy zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach i występowali na najbardziej renomowanych festiwalach jazzowych. Blue Jazz Orchestra to jedyna w Polsce profesjonalna orkiestra jazzowa działająca przy klubie muzycznym. Kierownikiem artystycznym jest Piotr Scholz – uznany kompozytor, gitarzysta, dyrygent i wykładowca. Od debiutu w grudniu 2023 roku orkiestra wyprzedaje wszystkie koncerty w Blue Note.  

Koncert odbywa się w ramach Blue Summer Jazz Festival, czyli letniego projektu poznańskiego klubu Blue Note. W lipcu, sierpniu, a także we wrześniu na Dziedzińcu Zamkowy CK Zamek oraz w samym klubie odbędą się koncerty jazzowych gwiazd z kraju oraz zagranicy, a także szereg wydarzeń towarzyszących.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Blue Jazz”, dofinansowanego ze środków budżetowych miasta Poznania.
#poznanwspiera


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!