Powiększ
Kontrast
wróć
  • organizator zewnętrzny
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

20.10.2023 | piątek

Aga
Zaryan

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
150 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Aga Zaryan | Polskie Evergreeny

Premierowe piosenki przygotowywane przez Agę Zaryan i Michała Tokaj. Program dostarczy wielu emocji fanom artystki i miłośnikom dobrej polskiej muzyki rozrywkowej oraz amerykańskiego jazzu. W swoim repertuarze AGA sięgnie nie tylko po utwory ulubionych polskich jazzowych kompozytorów, ale również po piosenki z jazzem zupełnie niezwiązanych, które są dla niej ważne ze względów osobistych. Projekt ten to swego rodzaju podróż w czasie do lat ubiegłego wieku.

To właśnie te piosenki i melodie cieszyły się ogromną popularnością wśród polskiej publiczności. Dzięki nowym aranżacjom wybitnego pianisty i kompozytora – Michała Tokaja, słuchacze będą mieli okazję poznać je na nowo, w zupełnie innym wydaniu i niepowtarzalnym brzmieniu. W repertuarze nie zabraknie piosenek, które już na stałe wpisały się w kulturę i historię naszego kraju. Jednocześnie Aga jak zwykle wniesie do tych utworów swój charakterystyczny styl i intymną interpretację, co sprawi, że będą brzmiały świeżo i oryginalnie.

Muzycy na nowo zinterpretują piosenkę z repertuaru Maanamu – „Kocham Cię, kochanie moje”, „ La valse du mal” Kaliny Jędrusik do słów Wojciecha Młynarskiego i muzyki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, „Ulice Wielkich Miast” Jana Ptaszyna Wróblewskiego do słów Agnieszki Osieckiej, „Uciekaj moje serce” do muzyki Seweryna Krajewskiego i słów Agnieszki Osieckiej, „Nim wstanie dzień” Krzysztofa Komedy,”Senna kołysanka” z repertuaru Krystyny Prońko do muzyki Tadeusza Woźniaka, „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego, „Ale w koło jest wesoło” z repertuaru zespołu Perfect do muzyki i słów Zbigniewa Hołdysa, „Jeszcze w zielone gramy” do słów Wojciecha młynarskiego i muzyki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.”Pamiętasz była jesień” oraz wiele innych niespodzianek.

To będzie wieczór sentymentalny z kilkoma niespodziewanymi zwrotami muzycznej akcji.
Wystąpią:

Aga Zaryan – śpiew
Michał Tokaj – fortepian
Alan Wykpisz – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!