Powiększ
Kontrast
wróć
  • koncert
Bilety dostępneBilety dostępne
Data

20.06.2024 | czwartek

Łukasz
Pawlik Band

Otwarcie
klubu
19:00
Rozpoczęcie
koncertu
20:00
Cena biletów
89-99 zł
Kup bilet
Typ koncertu
Siedzący
Kategoria

Łukasz Pawlik Band w składzie Łukasz Pawlik, Dawid Główczewski, Damian Kostka, Paweł Dobrowolski zagrają w poznańskim Blue Note utwory autorstwa lidera zespołu z dwóch ostatnich albumów: „Lonely Journey” (2016) i „Long-Distance Connections” (2019) oraz nowe kompozycje, przygotowywane na kolejny album. 

Łukasz Pawlik jest multiinstrumentalistą, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym. Absolwent Robert-Schumann Hoschule w Düsseldorfie, studiował również na Western Michigan University w USA. Wielokrotnie nagradzany w konkursach muzycznych, zarówno jako wiolonczelista, jak i pianista jazzowy (m.in. na festiwalach „Berlin Jazz & Blues Award”, „Jazz nad Odrą”). 

W nagranich autorskich albumów Łukasza Pawlika udział wzięli wybitni muzycy z Polski i USA, m.in. Mike Stern, Randy Brecker, Tom Kennedy, Gary Novak i Dave Weckl, który współprodukował album „Long-Distance Connections” wydany nakładem wytwórni Summit Records w USA. Ponadto, Łukasz Pawlik jest autorem muzyki filmowej, do słuchowisk radiowych, a także „3 Fantazji na orkiestrę symfoniczną i trio jazzowe”, które miały swoją premierę w grudniu 2022 roku w Warszawie. Jest także kierownikiem muzycznym oraz aranżerem w dramacie muzycznym „Irena” (historia Ireny Sendlerowej), wystawianym w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. 

Podczas koncertu, obok lidera usłyszeć będzie można czołowych polskich muzyków jazzowych, w tym saksofonistę Dawida Główczewskiego, z którym Łukasz Pawlik współpracuje od niemal 20 lat, jednego z najbardziej rozchwytywanych perkusistów w Polsce Pawła Dobrowolskiego oraz młodego i utalentowanego basistę Damiana Kostkę.

Skład:
Łukasz Pawlik – fortepian, instrumenty klawiszowe
Dawid Główczewski – saksofony
Damian Kostka – gitara basowa
Paweł Dobrowolski – perkusja

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. 


Podobne wydarzenia

Zapisz się na nasz

Newsletter

i bądź zawsze na bieżąco z wydarzeniami!

    Dziękujemy!